Poznajemy różne zawody

W dniach 4 – 7 grudnia dzieci ze szkoły filialnej w Łąkiem miały okazję spotkać się z przedstawicielami różnych grup zawodowych – krawcową, leśnikiem i pielęgniarką. Przybyli goście w interesujący sposób opowiadali o swojej pracy, pokazywali prezentacje multimedialne oraz różne urządzenia i akcesoria, które wykorzystują podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, zadawały wiele pytań przybyłym gościom, uczestniczyły w zabawach dydaktycznych i tematycznych. Wcześniej uczniowie naszej filii mieli okazję poznać pracę ogrodnika oraz urzędnika pocztowego i listonosza. Głównym założeniem tych spotkań było poszerzenie wiedzy dzieci na temat różnych zawodów oraz wyrabianie szacunku dla pracy ludzkiej.

S. Bartoszewicz, A. Welenc

Autor: Aleksandra Welenc