Święto Niepodległości w kl. 0 - III

9.11.2018 roku uczniowie klas 0 – III uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z kl. III a i kl. III b pod kierunkiem wych.  A. Leśniewskiej i  G. Mierzejewskiej zaprezentowali przedstawienie „Święto Niepodległości”. Trzecioklasiści bardzo obrazowo wyjaśnili zagadnienia historyczne tamtych czasów.  Poprzez rozmowę  „dziadka z wnukami” dzieci utrwaliły wiedzę na temat zaborów, bohaterów narodowych oraz symboli narodowych. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych takich jak „Ułani”, „Rota”, „Polonez”, „Piosenka o Biały Ptaku”. Dzieci z oddziału przedszkolnego ( wych. M. Krasińska) zatańczyły krakowiaka, a ucz. k. I b ( wych . A. Sobocińska) kujawiaka. Na apelu posumowano projekt edukacyjny „Polska moja ojczyzna”. Laureaci szkolnego konkursu plastycznego otrzymali nagrody. Pani Dyrektor nagrodziła także zwycięskie „klasy” w miedzyklasowych turniejach wiedzy o Polsce. Apel zakończono piosenką „Jesteśmy Polka i Polakiem”. Tego dnia o godz, 11.11 włączyliśmy się w ogólnoszkolne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.

A. Leśniewska, M. Krasińska, G. Mierzejewska, A. Sobocińska

Autor: Mirosława Krasińska