Spektakularne sukcesy w konkursach historycznych Urszuli Skoczylas

Ula Skoczylas uczennica klasy VIIb zwyciężyła w XI edycji wojewódzkiego konkursu im. gen. bryg. prof. Elzbiety Zawackiej "Oni tworzyli naszą historię"w kategorii uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych. W dniu 9 maja 2019 r. Kapituła konkursu przyznała naszej uczennicy I miejsce za pracę "Kędy Kazachski Step...Wspomnienia Teresy Politowskiej z zesłania". Laureatka i szkoła otrzymały cene nagrody rzeczowe.

Kolejny sukces Ula odniosła w X edycji konkursu "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy" organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Tym razem  w swojej pracy uczennica upamiętniła postać Ludwika Mateusza Gimpla - podporucznika rezerwy, uczestnika kapanii wrześniowej 1939 r., ofiarę mordu katyńskiego. Laureatka nagrody I stopnia znalazła się w gronie 17 wyróżnionych spośród 264 prac zgłoszonych do konkursu. Zwieńczeniem sukcesu będzie 5-dniowa wycieczka na Białoruś wraz z pozostałymi laureatami i opiekunami, a odbędzie się we wrześniu 2019 r.

Do obu konkursów Ulę przygotowywała mama - p. Agnieszka Skoczylas. Obu Paniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

A. Brzezińska