Bezpieczne ferie

W dniu 11 stycznia 2019 r. naszą szkołę odwiedzili Ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lipnie wraz z psami ratownikami Fraszką i Frajdą oraz przedstawiciele: Posterunku Policji w Skępem, Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie . Zaproszeni Goście przybliżyli  uczniom swoją codzienną pracę, zademonstrowali zasady udzielania pierwszej pomocy, przypomnieli o niebezpieczeństwach związanych z zabawą na śniegu i lodzie. Przeprowadzono również profilaktyczną pogadankę na temat związany z zatruciem czadem oraz utrwalono wiadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym . Dzieci miały okazję zobaczyć zawartość apteczki ratownika oraz obejrzeć sprzęt medyczny stosowany w trakcie udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy przeprowadzili również instruktażowy pokaz, jak bronić się przed agresywnym psem. Ponadto uczniowie przypomnieli sobie ważne numery telefonów, z których należy korzystać w razie niebezpieczeństwa. Spotkanie z ratownikami, strażakami i policjantami miało na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest, by zimą nie wchodzić na zamarznięte akweny i pamiętać o noszeniu odblasków.

Te niezwykle cenne informacje zostały przypomniane właśnie teraz, kiedy za chwilę rozpoczynają się ferie zimowe. Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzonym pokazom dzieci będą pamiętały o tym, jak ważny w ratowaniu życia drugiego człowieka może być telefon wykonany do ratowników, a przede wszystkim, że same zachowają ostrożność podczas zimowych zabaw i w ruchu drogowym.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym Gościom za zaangażowanie i czas poświęconym dzieciom.

Autor: Beata Tężycka