„Najlepszym prezentem są wychowankowie szkoły”

8 czerwca 2018 r. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Skępem jej święto.
Uroczystości przyświecało motto: „Najlepszym prezentem są wychowankowie szkoły” . Uroczystość była okazją by przypomnieć młodzieży postać patrona szkoły Gustawa Zielińskiego oraz zasługi Rodziny Kościeleckich dla rozwoju tego miejsca – naszej małej Ojczyzny. Aby budować przyszłość należy bowiem czerpać z tego,  co najlepsze z przeszłości.

Jan Paweł II powiedział kiedyś: „Naród, który nie zna swoje przeszłości, umiera i nie buduje swojej przyszłości.”

Kultywowanie tradycji oraz wychowanie w duchu patriotyzmu i poszanowania wartości  jest jednym z najważniejszych priorytetów Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem.

Z perspektywy mijających lat możemy z całą pewnością stwierdzić, że dydaktyczno-wychowawcze działania szkoły zostały uwieńczone wieloma sukcesami. Chlubą naszej szkoły są liczne osiągnięcia dydaktyczne ale i zobowiązanie do dalszego twórczego działania.

Święto Szkoły było  także okazją do złożenia podziękowań za zaangażowanie i dbałość Burmistrza Miasta i Gminy Skępe Pana Piotra Wojciechowskiego oraz Samorządu za  to, że w szkole zapewnione są  jak najlepsze warunki nauki dla uczniów oraz warunki pracy dla wszystkich jej pracowników. Przykładem najlepszym tych działać jest wyremontowana hala sportowa .Było to możliwe dzięki wsparciu i ciężkiej pracy wielu zaangażowanych w to przedsięwzięcie osób. Efekt jest imponujący, za co  cała społeczność szkolna składa podziękowania.

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Skępem jest szkołą otwartą. Otwartą  na współpracę z wszystkimi instytucjami i podmiotami, dla których dobro ucznia i jego przyszłość jest najważniejsza. Zapraszamy w gościnne progi Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem.

Dyrektor szkoły mgr Ewa Jastrzębska

8 czerwca 2018 - Święto Szkoły