Wyjazd do zakładu WIKA Polska spółka z o.o. spółka komandytowa

25 maja 2018 uczniowie klas VII i 3 gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe do fabryki WIKA we Włocławku, produkującej manometry. Podstawą do zwiedzania zakładu pracy było szkolenie w zakresie BHP, następnie wraz z opiekunami i pod czujnym okiem pracowników, uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy w działach: obróbki mechanicznej, malarni proszkowej, malarni mokrej, poligrafii, mechaniki i automatyki. Na zakończenie pobytu w fabryce uczniowie zapoznani zostali ze środkami ochrony osobistej, obejrzeli krótki film o niektórych produktach WIKA i mieli możliwość samodzielnego złożenia manometru. Wszystkie elementy wycieczki były bardzo ciekawe i pouczające (uczniowie przypominali sobie treści z fizyki i chemii). Gospodarze zadbali o słodki poczęstunek i upiminki dla każdego uczestnika. Dziękujemy fabryce WIKA za wyjątkową gościnność i otwartość.

Autor: Anna Brzezińska