Warsztaty we Włocławku

We wtorek 27.02.2018 uczniowie klas VII i 2-ich gimnazjum uczestniczyli w warsztatach, prowadzonych przez doradców zawodowych w Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach wiekowych z podziałem na dwie tury. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami wynikającymi z tematu warsztatów: "2+2=5 czyli pozytywny efekt łączenia potencjałów osobistych w pracy zespołowej". Uczestnicy wykazywali się dużą aktywnością i kreatywnością, chętnie podejmowali różne działania, aby sprostać założonym celom. Po raz kolejny mieli okazję współpracować w grupie, uwierzyć w swoje umiejętności i możliwości.

Po zajęciach uczniowie zwiedzali Centrum Kultury "Browar B". Pani przewodnik przedstawiła historię tego miejsca i oprowadziła gości po odrestaurowanym obiekcie. Uczniowie zwiedzili główne pomieszczenia, tj.: Beczkownię, Lodownię, salę widowiskową, bibliotekę, sale wystawowe, salę tańca Zespołu Pieśni i Tańca "Kujawy" oraz salę warsztatów "Z malowanej skrzyni", w której znajdują się przedmioty charakterystyczne dla Kujaw.

Autor: Anna Brzezińska