Moje hobby, moja kariera zawodowa (nr 1)

W ramach doradztwa edukacyjno – zawodowego 13 grudnia 2017 r. odbyło się ...

W ramach doradztwa edukacyjno – zawodowego 13 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klas VII wraz z wychowawcami z płetwonurkiem p. Marcinem Skowrońskim.

Zaproszony Gość zapoznał zebranych z podstawowymi zasadami nurkowania, zaprezentował profesjonalny sprzęt oraz opowiedział o doświadczeniach i przygodach związanych ze swoimi zainteresowaniami i pasją, które uprawia od wielu lat.

Podczas prelekcji uczniowie mogli dotknąć elementów ekwipunku płetwonurka, a także obejrzeć zdjęcia i fragmenty filmów. Wystąpienie urozmaicone było pytaniami Gościa   do publiczności, a trafne odpowiedzi nagradzane … cukierkami. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o nurkowaniu w Polsce – w Bałtyku, w Norwegii i w Rosji – w Bajkale.

Pan Skowroński opowiedział również interesującą historię o jeziorze Piaseczno (powiat lipnowski), a mianowicie o rzekomych skarbach, które leżą     na dnie tegoż jeziora. Miały być one zatopione przez, powracające z Rosji, wojska napoleońskie. Choć minęły już niemal dwa wieki, a jezioro zmniejszyło swoją objętość – skarbów do dziś nie odnaleziono.

Jak widać i polskie akweny przyciągają swoimi niesamowitymi, często tajemniczymi historiami. Warto tu również wspomnieć o zatopionym dzwonie    w skępskim jeziorze. Może ta zagadka czeka na rozwikłanie przez płetwonurka rodem ze Skępego?

Spotkanie z p. Marcinem Skowrońskim – mieszkańcem Skępego, absolwentem Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem było pierwszym z cyklu „Moje hobby, moja kariera zawodowa”.

Poznawanie ciekawych osób, nie tych z wielkiego świata – medialnie wszędobylskich, a żyjących i mieszkających pośród nas, rodzi przekonanie, że choćby najdrobniejsze zainteresowania, rozwijane i pielęgnowane od najmłodszych lat, przeradzają się w pasję życia. Marzenia się spełniają, jeśli sami tego bardzo chcemy.

Autor: A. Brzezińska